Plávajúca fontána - Košice

Fontány
Multimediálna
Základný popis
Realizácia prebiehala v súčinnosti so správcom parku Správou Mestskej Zelene v Košiciach. Fontána pozostáva z 35 digitálnych čerpadiel a 5 čerpadiel typu SPA, digitálneho riadenia pomocou PLC a zbernice DMX512, ozvučenia, projekcie a pridavnych svetiel.


Dodávatelia
Riadenie a software: SmartCity Group s.r.o.
Technológia použitá na obnovu: Begra spol. s.r.o.
Technické údaje fontány:
  • Realizácia: 2021
  • Objem nádrže: 100L
  • Čerpadlo: XMF 80B
  • Tryska: Oase Vulkan

Štandardné riešenie

Mobilná aplikácia

Vzdialené riadenie

Podpora automatizácie

Spoločnosť Smartcity Group, s.r.o. zohráva kľúčovú úlohu vo vývoji a dodávke softvérovej časti tohto technologického unikátu na Slovensku. Naše riešenia umožňujú precízne riadenie pohybov a efektov plávajúcej fontány, čím vytvárajú štýlové a dojímavé vizuálne zážitky. Intuitívny softvér a umelá inteligencia “Conrad” od Smartcity Group umožňuje plné využitie potenciálu fontány a prispieva k tvorbe dynamických vodných scén podľa aktuálneho nastavenia a programovania.

Fontána pozostáva z 35 digitálnych čerpadiel a 5 čerpadiel typu SPA, digitálneho riadenia pomocou PLC a zbernice DMX512, ozvučenia, projekcie a pridavnych svetiel. Novinkou v roku 2022 bolo pridanie efektových svietidiel a v roku 2023 sa pridali aj lasery.

Realizácia tohto projektu prebehla v súčinnosti so Správou Mestskej Zelene v Košiciach je príkladom toho, ako môžu technologické inovácie obohatiť verejné priestory a prispieť k ich atraktivite.

Spoločnosť Begra s.r.o., dodávala kompletne nové digitálne čerpadlá, drivery osvetlenia a trysky.